Till innehållet

2021-06-22

Vet Ni! sprider erfarenheter av att podda via film

FINSAM i Malmö har sedan 2019 spelat in 60 avsnitt av podden Vet Ni! Sammanlagt har 3840 lyssningar skett och antalet lyssningar har succesivt ökat sedan vi startade.

FINSAM i Malmö har sedan 2019 spelat in 60 avsnitt av podden Vet Ni! Sammanlagt har 3840 lyssningar skett. Antal lyssningar har succesivt ökat sedan vi startade. 2021 har 1617 lyssningar skett tom 22 juni.

Idag uppmärksammas vårt arbete med poddinspelningar av World trade center i en film där vi får en möjlighet att sprida våra erfarenheter av att spela in poddar.

VetNi

Fler nyheter

2025-09-16

Uppstartsmöte med IPS Unga

FINSAM i Malmö finansierar sedan i april en satsning på IPS för unga. ett samarbete mellan Arbetsmarknads- och soci…

2025-09-15

FINSAM i Malmö ombedd att processleda pass på förbundschefsdagar i Stockholm

Nationella rådet arrangerar förbundschefsdagar varje höst för landets alla förbundschefer. I år är det 10-11 novembe…

2025-09-11

Kartläggning av unga malmöbor

FINSAM i Malmö har blivit ombedd att bistå med en pilot för hur en kartläggning av unga malmöbor som uppbär försörjn…

2025-09-11

Systemvärdskap – ett sätt att hantera komplexa utmaningar med många samhällsaktörer

Samhällsnytta AB på Karlstad universitet har släppt en rapport kring ägarlösa tjänstesysytem.

2025-09-11

Effektiv resursanvändning med generativ AI – från promptning till avancerad tillämpning

Idag arrangerar FINSAM i Malmö ett seminarium kring hur en effektivare resursanvändning kan uppnås genom att prompta…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit