Till innehållet

2020-10-13

Chefsnätverk träffas kring vad som upptar medlemmarnas tid.

Idag träffades de högsta företrädarna för respektive medlem och diskuterade vad som upptar organisationernas tid.

Idag träffades de högsta företrädarna för respektive medlem och diskuterade vad som upptar organisationernas tid. Detta nätverk träffas två gånger per år med nedanstående agenda och syfte:

•Att få två tillfällen/år att träffa de högsta tjänstepersonerna i Malmö samlat.

•Att få möjlighet att se in varandras framtid för att se vilka förändringar som skall komma så att Ni kan hjälpas åt att stödja varandra i dessa och ta bort friktion som skulle kunna uppstå.

•Tillfälle att presentera vad som upptar Er tid och bland annat utifrån detta kunna ges möjligheten att initiera/förstärka de samarbeten Ni behöver.

Fler nyheter

2026-10-08

SAMVERKAN I GRÄNSLANDET

Samordningsförbundet i Halland arrangerar en heldagskonferens kring samverkan där bland annat Linda Beckman, utreda…

2026-10-05

Gemensam planering av årets tredje seminarie kring psykisk hälsa

Finsam i Malmö har tillsammans med Helsingborg och Skåne Nordost jobbat med seminarier kring psykisk hälsa under 1 å…

2026-10-02

En outnyttjad resurs på arbetsmarknaden

FIFH Malmö Parasport, Malmö stads Arbetsmarknadsavdelning och projektet Medvind Malmö, som finansieras av Europeiska…

2026-10-01

Planering Skånegemensam FINSAM konferens fortsätter

Primärvårdsnämnden har gett förvaltningen Nära vård och hälsa i uppdrag att ansvara för värdskapet samt att i övrigt…

2026-10-01

Samskapa Malmö

Samskapa Malmö är ett lärandenätverk för dig som vill utveckla mer inkluderande och samskapande arbetssätt i Malmö.…

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit