Till innehållet

2021-06-03

"Tillsammans gör vi skillnad" - Målgrupper

Arbetet med en gemensam nationell kommunikation från samordningsförbunden rullar vidare under parollen "Tillsammans gör vi skillnad". FINSAM i Malmö är med i två arbetsgrupper.

Arbetet med en gemensam nationell kommunikation från samordningsförbunden rullar vidare under parollen "Tillsammans gör vi skillnad". FINSAM i Malmö är med i två arbetsgrupper. Den andra går under rubriken "Målgrupper" och träffades idag. Frågor som diskuterades var:

  • Förslag kampanjupplägg 
  • Vilka målgrupper vill vi nå?
  • Vad behöver vi ta reda på om dem?
  • Hur arbetar vi idag för att nå våra parter?
  • Vilka drivkrafter har de?
  • Vilka framgångsfaktorer och hinder finns?
  • Hur får vi dem intresserade av vårt arbete?
  • Hur bygger vi en dialog?

Fler nyheter

2026-04-21

FINSAM möter projektgruppen i Kryddgårdenmodellen

Idag träffar vi projektgruppen och diskuterar utveckling av Kryddgårdenmodellen

2026-04-21

FINSAM konferens 2026

Nationella rådet arrangerar årets FINSAM konferens med följande program.

2026-04-21

Planering samverkansdag 13 maj

FINSAM i Malmö kommer agera som moderator för en samverkansdag mellan Arbetsmarknads- och socialförvaltningen och Vu…

2026-04-20

Beslutsgrupp Malmökraften april 2026

Beslutsgruppen i Malmökraften diskuterade resultat under 2026 där det just nu deltar 1043 deltagare och 121 personer…

2026-04-15

FRAM förbereder för en ny ansökan till FINSAM i Malmö

På dagens styrgruppsmöte gick det mesta av tiden åt till att förbereda för en ny ansökan till FINSAM i Malmö

Om Finsam

FINSAM i Malmö är ett finansiellt samordningsförbund inom rehabiliteringsområdet. Förbundet bildades 2007 och ägs av Malmö stad, Försäkringskassan Malmö, Region Skåne och Arbetsförmedlingen Malmö.

Kontakt

  • FINSAM i Malmö
  • World Trade Center
  • Skeppsgatan 19
  • 211 11 Malmö

Hitta hit