2021-10-19
Uppstartsworkshop på Kultur på recept
Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.
Idag träffades en arbetsgrupp för att gå igenom ingångar och utgångar för deltagare till Kultur på recept och dela med sig av erfarenheter kring bland annat NUR och FAR.
Under ledning av Joakim Tranquist träffades projekledare och samordnare från kompetenscentrum, samordnare från Försäkringskassan, några rehabkoordinatorer från vårdcentralerna och hälsostrateger för att diskutera hur ingångarna och utgångarna för deltagarna ser ut.

Fler nyheter
2025-02-10
Workshop kring mål för 2025 i LÖK gemensamma insatser
Styrgruppen för LÖK gemensamma insatser inledde idag arbetet med att sätta målen för 2025 med hjälp av stöd från enh…
2025-02-07
Inspektionen för socialförsäkringen presenterar rapport på styrelsemöte
En effektutvärdering av teaminsatser för personer i behov av samordnad rehabilitering kommer presenteras av
Ann-Chr…
2025-02-06
2025 års första styrelsemöte
Imorgon träffas styrelsen för FINSAM i Malmö för årets första styrelsemöte. Följande står på dagordningen:
2025-02-05
Utbyte med Samordningsförbundet FINSAM i Helsingborg
Idag möttes FINSAM i Malmö och Samordningsförbundet FINSAM i Helsingborg och utbytte erfarenheter kring arbetet fram…
2025-02-04
Ledningsgrupp samsjuklighet i Malmö
FINSAM i Malmö deltog i ledningsgrupp för arbetet med samsjuklighet i Malmö